Jeśli wyjeżdżasz za granicę, bądź zdarza ci się​ zmówić coś  z innego kraju - powinieneś mieć kartę Revolut.

Zanim omówię czym jest Revolut - krótko powiem w czym mi ułatwia życie na co dzień aby zachęcić cię do zamówienia darmowej karty - wszystko aby żyło się nam lepiej!

 

Posiadając kartę Revolut:

-Oczywiście zapłacisz za zakupy, wypłacisz środki w bankomacie a to wszystko darmową kartą!

-Natychmiast rozliczysz się z kolegą który właśnie coś ci kupił a masz tylko telefon przy sobie - 2 sekundy i jesteś rozliczony. 

- Bezcenne natychmiastowe doładowanie karty partnera - który np. zaszalał za bardzo na zakupach i nie ma na taxi - 2 sekundy i ma środki n akoncie - nie jak w przypadku przelewów bankowych.

- Przesłanie środków jest tak proste jak wysączanie wiadomości SMS - nawet osoba nieco oporna technicznie będzie usatysfakcjonowana. 

- Możesz założyć konto wewnątrz aplikacji w różnych walutach i automatycznie płacić podczas wakacji - omijasz w ten sposób prowizje bankowe, dość duże o czym powiem dalej szerzej.

- Jeśli - chcesz nadzorować wydatki domowe i ich cel - aplikacja po charakterze zakupu określa kategorie - co pozwala rewelacyjnie monitorować wysokość wydatków - żony mamy was! :)

- płacisz za zakupy w $ lub EURO w sklepie internetowym i musisz wykorzystać CVV - nie musisz obawiać się już przejęcia twoich środków - tu stworzysz kartę wirtualną którą zapłacisz jedynie za transakcję a same środki na niej nigdy nie będą się znajdować fizycznie.

- z poziomu telefonu 0 możesz kupić kryptowaluty. 

- ubezpieczyć swój wyjazd za granicę - jeśli często wyjeżdżasz masz tu ubezpieczenie na ogromną sumę - uruchomi się automatycznie jeśli zechcesz - na okres w jakim przebywasz poza krajem. 

Dla mnie osobiście karta Revolut - pozwoliła zaoszczędzić spore sumy podczas wakacji - z resztą nie tylko mi - więcej o przydatności karty Revolut podczas wakacji znajdziesz tu: LINK 

Jeśli coś z powyższych tematów ułatwiłoby ci życie - wpisz w poniższy link numer własnego telefonu i po weryfikacji tożsamości zamówisz darmową kartę.

Poradnik krok po kroku znajdziesz poniżej w pliku PDF.

Revolut


Revolut jest brytyjskim fintechem działającym od lipca 2015 roku. Na tą chwilę posiada już ponad 2 miliony klientów wykonujących transakcje o wartości przekraczającej 14 miliardów funtów brytyjskich.

Na stronie Revolut znajdziemy hasło "Lepsze niż Twoje obecne konto bankowe" i tak rzeczywiście jest, jeśli chodzi o usługi międzynarodowe. To prawdziwa rewolucja dla osób często dokonujących zakupów w walutach (np. na Aliexpress, GearBest czy innych chińskich sklepach) czy po prostu osób podróżujących po świecie.

W standardzie otrzymujemy bezpłatne przelewy międzynarodowe, płatności kartą bez spreadu i bezpłatne wypłaty po najlepszych kursach na całym świecie i darmową wymianę pieniędzy w 26 walutach (tyle kont walutowych możemy posiadać na raz!) i oferta jest stale powiększana.

Wszystko przeliczane po międzybankowych kursach walut!

Darmowe przewalutowania na 130 walut!

 

Podstawową zaletą korzystania z Revolut jest możliwość wykonywania płatności na całym świecie bez żadnych prowizji! Na tą chwilę dostępnych jest aż 130 walut bez kosztów przewalutowania.

W aplikacji możemy utworzyć konta walutowe w 26 walutach i wymieniać środki dowolnie pomiędzy nimi. W dni robocze wszystkie wymiany zostaną dokonane po międzybankowych kursach walut. W weekendy doliczania jest niewielka prowizja ale o tym później (i co zrobić, żeby jej nie zapłacić).

 

Nie ma tutaj żadnych ukrytych opłat oraz kosztów przewalutowania obecnych w niemal każdym banku.

Jak działa płacenie Revolutem?


Zasada działania płatności Revolut jest bardzo prosta:

  • W pierwszej kolejności Revolut będzie próbował obciążyć konto w walucie transakcji. 

  • Jeśli nie będzie na nim wystarczających środków, zostanie podjęta próba pobrania środków z waluty bazowej konta (w naszym przypadku będzie to konto złotówkowe).

  • W kolejnym kroku zostanie podjęta próba pobrania środków z konta, na którym posiadamy największą kwotę

  • Jeśli na żadnym z kont nie posiadamy odpowiedniej kwoty, transakcja zostanie odrzucona

  • Revolut nie dokona automatycznego przewalutowania i pobrania środków z dwóch kont walutowych

Warto podkreślić, że w każdym z tych przypadków nie poniesiemy kosztów prowizji i przewalutowania (z wyjątkiem weekendów, kiedy to system dolicza ok. 0,5%).Przykłady

Zasadę działania najlepiej zobrazują przykłady. Załóżmy, że na Revolut posiadamy 3 konta (PLN, EUR i USD), na których posiadamy odpowiednio 100 złotych, 100 euro oraz 100 dolarów.

 

Kursy walut w chwili płatności przedstawiają się następująco:

 


Przykład 1.

Dokonujemy płatności na kwotę 80 EUR. Z racji posiadania wystarczających środków na subkoncie w euro, środki zostaną pobrane z konta EUR.

Po wykonanej transakcji będziemy więc posiadać w Revolut 100 PLN, 20 EUR oraz 100 USD.

Przykład 2a. 

 

Dokonujemy kolejnej płatności. Tym razem potrzebujemy zapłacić 22 EUR.

W pierwszej kolejności Revolut bez powodzenia spróbuje obciążyć konto w EUR.
W drugiej kolejności z powodzeniem spróbuje pobrać równowartość 22 euro z konta w PLN (po przeliczeniu zostanie pobrana kwota 95,08 zł).

 

Przykład 2b. 


Zamiast powyższych 22 EUR. chcemy zapłacić kwotę 24 EUR.

W pierwszej kolejności Revolut bez powodzenia spróbuje obciążyć konto w EUR.
Z racji niewystarczających środków, w drugiej kolejności spróbuje pobrać kwotę z konta w PLN (po przeliczeniu będzie chciał pobrać kwotę 103,72). Tutaj znowu nie udaje się pobrać wymaganej kwoty. Revolut podejmie więc próbę pobrania środków z konta USD, z którego po przewalutowaniu pobrana zostanie kwota 28,03 USD.

Przykład 3.

Jeśli dokonamy zakupu kartą na Ukrainie za 200 hrywien (dla którego nie ma możliwości posiadania salda) pieniądze zostaną pobrane z naszego salda w złotówkach lub salda z największą wartością (jeśli saldo w złotówkach będzie puste). Przewalutowanie nastąpi automatycznie po aktualnym kursie zakupu hrywny, bez dodatkowych opłat.

Darmowe bankomaty na całym świecie

 

Revolut pozwala na darmową wypłatę gotówki z bankomatów do równowartości 200 euro miesięcznie.

Limit to 200 GBP / 200 EUR / 800 PLN i równowartości 200 EUR w pozostałych walutach w danym okresie rozliczeniowym. Przy czym liczy się tutaj okres rozliczeniowy a nie miesiąc.

Przynajmniej tak było jeszcze kilka miesięcy temu, kiedy zostałem obciążony prowizją za wypłatę. Okazało się, że w moim wypadku okres rozliczeniowy zaczyna się 15-go dnia miesiąca.

Na szczęście możemy tutaj liczyć na wysoki poziom obsługi klienta. Pracownik chat'u bez problemu zwrócił mi wcześniej pobraną prowizję i przekazał informację o obowiązującym okresie rozliczeniowym.


Uwaga! Od jakiegoś czasu Euronet pobiera prowizje od kart Mastercard wydawanych za granicą, czyli m.in. od kart Revolut. Radzę omijać te bankomaty i korzystać z innych ;-)

Wypłata z bankomatu przy pomocy karty Revolut

Kartą Revolut można dokonywać wypłaty ze wszystkich bankomatów obsługujących karty Visa lub Master Card. W każdym miesiącu możliwa jest bezpłatna wypłata środków do równowartości 800 zł, po przekroczeniu tego limitu pobierana jest opłata w wysokości 2% wartości wypłaty.

Wypłacając pieniądze z bankomatu należy pamiętać o tym, że jeśli bankomat zapyta o wybór konta należy wybrać „rozliczeniowe” lub „oszczędnościowe”, a jeśli pojawi się pytanie o typ transakcji, gdzie do wyboru będzie „z przeliczeniem” lub „bez przeliczenia” zawsze należy wybierać „bez przeliczenia”.

Jeśli wybralibyśmy opcję „z przeliczeniem”, to bankomat zastosuje swój kurs wymiany, który będzie zdecydowanie mniej korzystny niż kurs, po którym dana waluta zostanie automatycznie wymieniona na naszym koncie Revolut.

O czym warto pamiętać korzystając z Revolut?

 

Jedyną wadą jaką dotychczas znalazłem jest pobieranie prowizji w wysokości około 0,5% za przewalutowania dokonane w weekendy. Prowizja ta wynika z ryzyka kursowego, jako że w weekendy nie działa międzybankowy system wymiany walut.

Dla porównania, w Kantorze Alior Bank, spread w weekendy jest dużo wyższy niż w dni pracujące. Jest to ok. 5 - 6 groszy na 1 euro.

Jeśli więc przebywacie za granicą i wiecie, że w weekend będziecie potrzebowali środków, to warto wymienić środki w dni robocze i korzystać ze środków zdeponowanych na subkoncie walutowym.

Przy płatnościach w dni robocze zupełnie nie zawracałbym sobie głowy wcześniejszym przewalutowaniem środków. No chyba, że jesteście ekspertami i dobrze przewidujecie kursy walut.

Co jeszcze oferuje Revolut?


Revolut stale powiększa zakres usług. Dzięki aplikacji można już błyskawicznie kupować i wymieniać kryptowaluty. Na tą chwilę dostępnych jest aż 25 walut po najlepszym możliwym kursie wymiany z prowizją w wysokości 1,5% od średniej ceny wymiany.

Możliwe jest też bezpłatne przesyłanie środków w kryptowalutoach znajomym posiadającym konto Revolut.

Można też włączyć funkcję "Vaults" zaokrąglającą wydatki kartą i kupującą automatycznie kryptowaluty za kwotę zaokrąglenia. Można też włączyć cykliczny zakup kryptowalut.

Po każdym zakupie kryptowaluty otrzymamy wiadomość push z informacją m.in. o całkowitej kwocie zgromadzonej w naszym Vaults.

©2018 by FTULTRA. Proudly created with Wix.com