Medycyna XXII wieku

Komórki macierzyste

Komórki macierzyste to pierwotne, niewyspecjalizowane  komórki, które mają olbrzymi potencjał do namnażania się oraz wyjątkowe zdolności do przekształcania się w wyspecjalizowane komórki tworząc w ten sposób tkanki. Dzięki temu wykorzystuje się je od lat w medycynie odbudowując lub zastępując uszkodzone komórki. Znajdują się one m.in. w krwi pępowinowej i sznurze pępowiny.

Pierwszym źródłem komórek macierzystych był szpik (tzw. przeszczepienia szpiku to właśnie przeszczepienia komórek macierzystych ze szpiku), obecnie częściej wykorzystuje się do terapii komórki macierzyste z krwi pępowinowej. Te metody pobierania i wykorzystania komórek są akceptowana także przez Kościół katolicki w przeciwieństwie do tzw.embrionalnych komórek macierzystych. Innym źródłem komórek jest krew obwodowa pobierana od dawców po wcześniejszej farmakologicznej mobilizacji.

W każdym żywym organizmie, systematycznie – przez całe życie – powstają nowe komórki, które następnie dojrzewają, różnicują się w komórki bardziej wyspecjalizowane a na koniec po ściśle określonym czasie, zapisanym w ich materiale genetycznym, obumierają. Komórkami, które dostarczają nowych komórek w miejsce obumarłych są odpowiednie komórki macierzyste. 

Link do materiału źródłowego - LINK

Jak szybko poprawić swoje zdrowie zwiększając tanio i szybko ilość komórek macierzystych.

Komórka macierzysta może przekształcić się w dowolną komórkę w organizmie i zregenerować każdy organ i narząd w naszym ciele. Jednak mechanizm ten nie działa zbyt dobrze w naszych organizmach z uwagi na zbyt małą ilość komórek macierzystych.

Mało kto wie w Polsce, że funkcjonują komory hiperbaryczne które w krótkim czasie, potrafią zmienić diametralnie  nasze zdrowie. Osoby zainteresowane przedmiotową tematyką odsyłam do poniższego materiału filmowego.

Więcej informacji o tematyce komór hiperbarycznych - LINK 

Bajkalina

Ostatnio opracowano nowatorski surowiec, który poprzez oddziaływanie na telomery fibroblastów hamuje starzenie komórkowe, przedłuża aktywne życie fibroblastów i przywraca im aktywność typową dla komórek o około 10 lat młodszych.

Informacje na temat bajkaliny: LINK

Sklep: LINK

©2018 by FTULTRA. Proudly created with Wix.com