Biznes

Jeśli chcesz być tam, gdzie nigdy nie byłeś, musisz iść drogą, którą nigdy nie szedłeś.
Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś.

Coniguliaro Dominick

Niezależność finansowa​

 

Współczesny świat wymaga od nas odpowiedniego statusu społecznego.  Czy nam się to podoba czy nie - jeśli go nie będziemy mieć, szybko zostaniemy odsunięci na boczny tor zawodowy, społeczny a także towarzyski. 

To wszystko powoduje, że często wybierana jest droga najłatwiejsza -  czyli kredyt.

Zadłużając się dostajemy złudne wrażenie komfortu które w rzeczywistości jest niewolnictwem naszych czasów.  

Musimy pracować żeby spłacać zobowiązania wobec banku i nie ryzykujemy szukania niczego lepszego - bo jest nam w danej chwili wystarczająco wygodnie. 

Mało kto zdaje sobie sprawę, że podwyższenie stóp procentowych, bądź redukcje etatów u pracodawcy - może z dnia na dzień postawić nas pod ścianą utraty obecnego poziomu życia jeśli nie mamy niezależnego źródła  dochodu.

Czas... czas ... czas ...

Kogo nie zapytamy, możemy być pewni, że w końcu usłyszymy, że  brakuje rozmówcy - przede wszystkim czasu. 

Współczesne możliwości zarabiania za pośrednictwem sieci internetowej- dają nie tylko komfort wykonywania swojej pracy z zacisza domowego, ale dają także swobodę w decydowaniu kiedy ten czas poświęcamy na naszą pracę.

Docenią to nie tylko rodziny posiadające dzieci lecz także pracujący na etacie i niemogący sobie pozwolić na dodatkowy etat z uwagi na kolidowanie godzin z ewentualnym dodatkowym zatrudnieniem. 

Dlatego aby mieć więcej czasu - koniecznie należy wykorzystać internet do poprawienia swojej sytuacji finansowej.

Wiedza

Wiedza ludzi o zmianach w ich otoczeniu ogranicza się zazwyczaj do tego co jest im niezbędne.

Udział w społeczności ludzi budujących biznesy online - daje ogromne możliwości zapoznania się z wiedzą o której w prasie czy telewizji powiedzą wam gdy już coś się wydarzy i zostaniecie postawieni przed faktem dokonanym.

 

Wiedza wyprzedzająca pewne wydarzenia czy zmiany - pozwoli ci na podjęcie stosownych działań znacznie wcześniej. 

Wiedza ta jest niezmiernie ważna ponieważ może cię uchronić przed wieloma nieprzyjemnościami i kosztami a także będziesz mógł ją wykorzystać do zarobienia na tych zmianach. 

Dlatego też ludzie biznesu tak łatwo adaptują się do wszelkich zmian i jeśli traktują biznes poważnie - śledzenie zmian traktują jako codzienną rutynę. 

Ale nie martw się dołączając do naszej społeczności - taką wiedzę dostaniesz na czas.

Jaki kierunek wybrać ?

Jeśli zastanawiasz się nad rodzajem biznesu dla siebie, musisz rozważyć kilka czynników które pozwolą wybrać to co jest dla ciebie najbardziej odpowiednie. 

Do podstawowych pytań na które musisz sobie odpowiedzieć należy:

Ile jestem w stanie dziennie poświecić na dodatkowe zajęcie?

Ilość włożonego czasu, niewątpliwie determinować będzie twoje efekty. Ale musisz wiedzieć, że są  projekty którym  wystarczy poświecić 15 minut dziennie aby osiągać całkiem pokaźne sumy. Oczywiście nie jest to jedyny czynnik.

Ile jestem w stanie wygospodarować własnych środków?

Aby nasze pieniądze mogły robić pieniądze - musisz je mieć i wiedzieć ile. Odnosząc się do znanej wszystkim lokaty bankowej - wiadomym jest, że zakładając lokatę z kwotą 1000 PLN będziemy mieć proporcjonalnie mniej niż z lokaty 10 000 PLN. Więc przemyśl ile środków do dyspozycji obecnie posiadasz.

Jeśli jesteś w sytuacji skrajnej i wystarcza ci na utrzymanie od pensji do pensji - nie martw się, małymi krokami także możesz zwiększyć swój budżet, ale o tym powiem więcej w innym dziale.  

Czy lubię kontakt z ludźmi i czy potrafię z nimi rozmawiać?

Bardzo dużo firm wypłaca wynagrodzenie za propagowanie wśród ludzi ich produktów. Nie wydają ogromnych pieniędzy na reklamę w telewizji i prasie lecz środki te wypłacają partnerom. Nie myślę tu o chodzeniu  od drzwi do drzwi, ale o bardziej subtelnych formach, które jeśli znajdziesz swoją niszę - mogą być dla ciebie przyjemnością. Ponadto nauczymy cię wykorzystywać przy tym social media. Kontakt z ludźmi jest istotny,  ale nie jest niezbędny dlatego jestem pewien, że znajdziesz dla siebie opcję -nawet jeśli z jakiś powodów chcielibyście unikać kontaktów z ludźmi ze swojego otoczenia. 

Czy lubię się uczyć?

Na każdym etapie rozwoju - czy podjęcia współpracy z jakąś firmą - niezbędne jest poświecenie swojego czasu aby poznać daną firmę, produkty czy jej zasady działania. Jest to bardzo istotne ponieważ brak zaangażowania we własny rozwój powoduje, że stajecie się mało profesjonalni - a rynek szybko to zauważy i nie będziecie traktowani poważnie przez rozmówcę.

Chcesz zarabiać od razu? Czy interesuje Cię bezpieczeństwo finansowe w  późniejszych latach?

Jest to kolejne bardzo ważne pytanie. większość ludzi pracuje latami i wydaje wszystko co udało się im zarobić licząc, że wpływy będą cały czas rosnąć bądź chociaż będą na podobnym poziomie. Niestety jest to bardzo niebezpieczne myślenie. Niż demograficzny i  zbliżający się wielkimi krokami kolejny kryzys gospodarczy - zmiecie z rynku wielu pracodawców i rozsądnym jest zrobić wszystko aby mieć alternatywne źródła dochodów. Dlatego odpowiedź na pytanie czy chcę zarabiać dodatkowo - z założeniem "przejedzenia"  tych środków, czy chcę budować swoje bezpieczeństwo? - jest bardzo istotne  i wynika z tz. inteligencji finansowej.

Jeśli odpowiesz sobie na powyższe pytania - możesz przejrzeć wybrane dla Was firmy i wybrać co najmniej jedną z nich aby doświadczyć cudownego uczucia niezależności finansowej - czego życzę każdemu z was :)

©2018 by FTULTRA. Proudly created with Wix.com